Březen patří tradičně Domovskému plesu a nebylo tomu jinak ani letos. Tentokrát se nesl v duchu 20. let 20. století a byl vskutku noblesní. No, posuďte sami.
V únoru jsme si užili tradiční masopustní veselí. Přivítali jsme rej masek, uspořádali jsme Masopustní kavárničku plnou zabíjačkových dobrot. Trávili jsme čas i venku na čerstvém vzduchu a relaxovali při wellness hodinkách. Nechybělo ani pravidelné skupinové cvičení.
Rádi bychom poděkovali za finanční podporu sociálních služeb našeho Domova v roce 2022 městům a obcím Brandýs nad Orlicí, Česká Třebová, Hnátnice, Kunvald, Letohrad, Libchavy, Ohnišov, Polička, Svitavy, Zábřeh a Žamberk
Říjen byl neobvykle teplý a díky tomu jsme hodně času trávili venku. Ať už jenom tak v barevném listí, nebo třeba při poslechu Sopotnické dechovky či při návštěvě nedalekého zahradnictví. Mohli jsme si také dopřát poslední letošní bramborákové hody. Již samotné přípravy se s velkou oblibou účastní velký počet obyvatel a 20 kg brambor je tak oloupaných coby dup :-) Věnovali jsme se však i klasickým podzimním pracím jako sušení hub, zpracování jablíček či obrovské dýně. Po práci jsme si užívali zábavu - např. při hraní Člověče, nezlob se!, kuželek nebo Binga. Došlo i na zasloužený odpočinek při oblíbených wellness hodinkách, ale nejen při nich :-) Těšili jsme se také s psím kamarádem Coddym a králíčkem Kulíškem.
Září patří již dlouhá léta Sportovním hrám a nebylo tomu jinak ani letos. Na jejich zahájení si pro nás obyvatelé pod vedením rehabilitačních sestřiček připravili milé překvapení v podobě předtančení na židlích. Následně jsme se vrhli na zdolávání disciplín, k jejich zdárnému zvládnutí nás podporovala hudební skupina Nahonem. Odměnou pak byly nejen sladké medaile, ale hlavně opékané párky. Díky slunečnému počasí se nám z krásně prožitého odpoledne nechtělo domů.
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku