Duben byl na aktivity v Domově opravdu bohatý měsíc. Přednášku o historii Českého červeného kříže si pro nás připravily jeho členky. Chuťové pohárky jsme potěšili návštěvou nedaleké cukrárny, navštívili jsme i kino v době promítání nejsledovanější komedie Ženy v běhu. Uspořádali jsme velikonoční jarmark, který jsme završili velikonoční kavárničkou, na které se svým tanečním programem vystoupila děvčata se Sopotnice.  Velký úspěch také zaznamenala bramboráčková akce, při které jsme zpracovali 25 kg brambor !!! Pak už nám jen zbývalo protáhnout si těla v tělocvičně, těšit se z hezkého počasí a zpívat si s Vox coloris a tančit :-) Přiletěly také čarodějnice, jejichž tanec můžete sledovat na našem facebooku, fotografie z této akce na stránky dodáme co nejdříve :-)
 Březen v Domově patří již tradičně plesu. Nebylo tomu jinak ani letos, tentokráte se nesl v duchu pyžam. Zábava byla fantastická, velkým dílem za to vděčíme hudebníkům ze Sopotnické dechovky. Zprvu jsme se báli, že se pod tolika nástroji bude Domov otřásat v základech, ale opak byl pravdou. Veselá hudba se Domovem pokorně a poklidně linula a všichni jsme si ji náležitě užili. Sopotnické dechovce za to patří velký dík !!! :-) Kromě plesu jsme však v březnu stihli ještě zasázet květiny, zazpívat si s dětmi ze ZUŠ Ústí nad Orlicí, které si pro nás pod vedením paní učitelky Kamily Šejnohové připravily písničky na přání a v neposlední řadě jsme po dlouhé době měli možnost potěšit se s naším psím kamarádem Gonym. 8. března tradičně všechny ženy v Domově osobně navštívil pan ředitel a předal jim kytičku.
Únor nám na aktivity příliš nepřál. Pro zvýšenou nemocnost jsme museli většinu naplánovaných aktivit odložit či úplně zrušit. Čas jsme trávili většinou odpočinkem. Relaxovali jsme s kinetickým pískem, hráli bingo či karty, učili se fotografovat se studentkami Střední uměleckoprůmyslové školy Ústí nad Orlicí. Na konci února nás vylákalo ven přicházející jaro a na procházkách jsme čerpali energii ze slunečních paprsků. 
Letošní leden byl nejen hodně sněhový, ale také mrazivý, proto jsme museli oželet oblíbené vycházky a více času jsme trávili doma. Pustili jsme se tedy do pečení, vaření, pletení. Svá těla jsme protáhli nejen cvičením, ale také při tanci. Veselé muzicírování jsme si užili s panem Šimonem Pečenkou, se kterým jsme si zazpívali oblíbené filmové písničky. Na své si však přišli i pánové, kteří si uspořádali pánský klub (kam byl dámám vstup zakázán) a užili si také legraci při závodění na autodráze. :-)
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku