Pohoda v Domově

U nás v Domově je prostě pohoda! Ať děláme, co děláme, prostě nás to baví ! 

A že toho děláme opravdu hodně, .......... Pokoukejte :-)

 • 011
 • 016
 • 033
 • 046
 • 070
 • 108
 • 111
 • 118
 • 120
 • 165
 • 179
 • 184
 • 186
 • 194
 • 208
 • 212
 • 223
 • 229
 • 233
 • 250
 • 274
 • 279Jako každý rok, i letos u nás v Domově proběhlo spoustu krásných vystoupení, která nám pomohla zkrátit čekání na Ježíška. 12.12. jsme spolu s dobrovolníky z dobrovolnického centra Světla zpívali koledy a vyráběli voňavé svícínky. Posléze k nám zavítaly děti se Speciální základní školy Ústí nad Orlicí, cestu k nám našly i děti z MŠ Dlouhá Třebová. Potěšit nás přišly také členky z ČČK v doprovodu dětí ze ZUŠ Ústí nad Orlicí a pana místostarosty pana Jiřího Preclíka a vedoucí sociálního odboru paní Mgr. Ivany Nečekalové. A o velký zážitek se postarali studenti Gymnázia Ústí nad Orlicí, kteří pod vedením paní učitelky Lenky Barvínkové krásně zněli snad celým Domovem. Všem vystupujícím moc děkujeme za krásné společně strávené chvíle. :-) Společně jsme také nazdobili stromečky, napekli vánočky a ve čtvrtek 20.12. jsme si uspořádali Vánoční kavárničku, při které jsme si oživili tradiční vánoční zvyky. Jako třešnička na dortu k nám zavítali primánci z Gymnázia Ústí nad Orlicí, kteří si pro naše obyvatele připravili hudební vystoupení, přinesli cukroví a dárečky a roznášeli radost i na pokojích obyvatel, kteří se pro svůj zdravotní stav nemohli účastnit společného vystoupení. Moc děkujeme !!!
I letos jsme se zapojili do projektu Českého rozhlasu známého jako Ježíškova vnoučata. I letos má projekt velký úspěch. Díky projektu mimo jiné můžeme znovu hrát na piano, těšit se ze živého stromečku a pořádat závody na autodráze. Všem Ježíškovým vnoučatům moc děkujeme :-)   {gallery}fotogalerie/2018/jeziskova_vnoucata/{/gallery}
Všechny akce, při kterých je velká zábava, jsou u nás v Domově velmi oblíbené. Patří k nim i spontánní tančení, do kterého se s chutí zapojí opravdu každý, i když zpočátku tvrdí, že tančit rozhodně nebude :-) 
5. prosinec patří především čertům. U nás v Domově tomu nebylo ani letos jinak. Dorazila početná skupina čertů, doprovázená Mikulášem a andělem. Každého na pokoji osobně navštívili a předali pár dobrůtek. Čerti sice rozdali u uhlí, ale jejich pytle zůstaly nakonec prázdné :-)
V pondělí 3. prosince jsme rozsvítili náš Domovský strom. Počasí nám letos vůbec nepřálo, proto jsme se rozhodli raději pro vnitřní variantu. I tak šlo o akci velmi vydařenou a děti z Čekanek pod vedením paní učitelky Lenky Lipenské nezklamaly. Na každém volném prostoru bylo cítit, že je tu opravdu advent. Škoda jen, že jsme se nemohli všichni setkat u venkovního stromu, který je letos opravdu nádherný.  
I když tomu venku nic nenapovídalo, kalendář říkal své, Martin by měl přijet na bílém koni. Sněhu jsme se sice nedočkali, ale Martina jsme přivítali opravdu s grácií. Napekli jsme neskutečně skvostné Svatomartinské rohlíčky a na zdraví jsme mu připili jak jinak než Svatomartinským vínem. Pro abstinenty jsme připravili domácí dýňový džus. Atmosféra na Kavárničce byla jako vždy báječná a i bez sněhových vloček jsme si společné posezení všichni náležitě užili :-)  
Babí léto nám letos opravdu přálo a mohli jsme si užívat teplých dní na naší nové terase. Příchod podzimu pro nás ale neznamenal konec venkovním aktivitám. Bylo potřeba zazimovat mobilní zahrádky, naposledy protáhnout rehabilitační stroje a terasu jsme vyměnili za každodenní procházky, abychom se udržovali v kondici. Žádné počasí nám nepřekazí stárnout s radostí a s úsměvem na tváří :-)  
Ve čtvrtek 20. září proběhl u nás v Domově Den otevřených dveří. Zájem byl opravdu velký. Návštěvníci měli možnost nahlédnout do pokojů, ochutnat pokrmy kuchyně, vyzkoušet si rehabilitační a polohovací pomůcky a seznámit se s aktivizačními programy. Zájem byl také o přednášku paní PhDr. Evy Jarolímové, Ph.D. z České alzheimerovské společnosti, která nám poodkryla důležité aspekty této nemoci a seznámila nás s nejnovějšími publikacemi zabývajícími se právě Alzheimerovou chorobou. https://www.ustinadorlici.cz/cs/udalosti/4469-domov-duchodcu-otevrel-dvere-verejnosti?prehled=0  
Ve středu 5. září se u nás v Domově uskutečnily 11. Sportovní hry. Počasí nám až neuvěřitelně přálo, tak není divu, že se před areálem Domova sešel rekordní počet sportovců. Na samém začátku nás vřelými slovy přivítal pan ředitel, krásné vystoupení si pro nás také připravila děvčata ze sdružení Mažoretky Marlen Kostelec nad Orlicí. Nechyběla ani vůně pečeného párku a pivčo. Všichni sportovci byli na konec odměněni čokoládovou medailí.
Jako již tradičně, i letos jsme první školní den přivítali s aktovkami na zádech. S obyvateli jsme zavzpomínali na jejich školní léta a celý den jsme si náležitě užili. Škole je také věnován zářijový Měsíčník - nahlédněte :-) Všem školákům přejeme úspěšný školní rok !!!
Na konci prázdnin jsme se sešli při muzikoterapii a společně jsme si zazpívali a zahráli na ne úplně tradiční nástroje :-) Jako vždy jsme si to užili a těšíme se na další hudební setkání.
Místo toho aby trávila čas u vody, přijela nám paní Sychrová se svoji dcerkou zpříjemnit horký den moravskými dvojzpěvy a lidovkami. My oběma moc děkujeme nejen za společné notování, ale hlavně za jejich srdečnost  !!!! :-)
Ani v létě nezahálíme a užíváme si s úsměvem každý den - vyrábíme, pečeme, hrajeme si a samozřejmě i s chutí odpočíváme :-)
V neděli 24. 6. jsme u nás v Domově zažili druhé Vánoce. :-) V rámci Ježíškových vnoučat, která jsou nyní zaměřená na dobrovolnictví, se nám přihlásila paní Jana Sychrová a přijela k nám s úžasným hudebním vystoupením. Zahrála nám skladby klasické hudby, ale zazněly i písně lidové, které si naši obyvatelé s chutí zazpívali. Vystoupení bylo plné elánu a radosti a my za to paní Sychrové moc děkujeme !!! :-)
U nás v Domově je prostě pohoda! Ať děláme, co děláme, prostě nás to baví !  A že toho děláme opravdu hodně, .......... Pokoukejte :-)
Nádherné pojetí pohádky Lotrando a Zubejda jsme měli možnost shlédnout díky dětem ze ZŠ České Libchavy. Představení se jim opravdu moc povedlo a my se už teď těšíme na jejich další divadelní počin :-)
Jako již tradičně nás před koncem školního roku navštívily děti ze ZUŠ Ústí nad Orlicí, které pod vedením paní učitelky Šejnohové pilně cvičí hru na klavír. Svým připraveným pásmem nám zpříjemnily odpoledne a my jim za to moc děkujeme. :-)
Ve čtvrtek 7. června jsme vyrazili na výlet. Naším cílem byla malebná restaurace Vyhlídka nedaleko Vamberka. Autobus jsme naplnili do posledního místečka a všichni účastníci výletu se usnesli, že to stálo opravdu za to. Počasí nám přálo, výhled byl opravdu skvostný a pohodu, kterou jsme si užívali by nám mohl leckdo závidět. :-)
Díky gymnaziálnímu pěveckému sboru Vox coloris jsme se vrátili do doby Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Zazněly písně jako Život je jen náhoda nebo Nebo na zemi a my jsme si je se studenty všichni s chutí zazpívali. Studentům Gymnázia Ústí nad Orlicí pod vedením paní učitelky Lenky Barvínkové děkujeme za krásné vystoupení. 
Zahradní terapie patří u nás v Domově k těm nejoblíbenějším, a tak jsme neponechali nic náhodě. Mobilní zahrádky prošly řádnou rekonstrukcí, nakoupili jsme krásné květiny a bylinky, všechno s láskou zasadili a teď se kocháme, jak všechno pod naší laskavou péčí kvete :-) Na naše zahrádky je prostě radost pohledět! 
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku