Ve středu 5. září se u nás v Domově uskutečnily 11. Sportovní hry. Počasí nám až neuvěřitelně přálo, tak není divu, že se před areálem Domova sešel rekordní počet sportovců. Na samém začátku nás vřelými slovy přivítal pan ředitel, krásné vystoupení si pro nás také připravila děvčata ze sdružení Mažoretky Marlen Kostelec nad Orlicí. Nechyběla ani vůně pečeného párku a pivčo. Všichni sportovci byli na konec odměněni čokoládovou medailí.
Jako již tradičně, i letos jsme první školní den přivítali s aktovkami na zádech. S obyvateli jsme zavzpomínali na jejich školní léta a celý den jsme si náležitě užili. Škole je také věnován zářijový Měsíčník - nahlédněte :-) Všem školákům přejeme úspěšný školní rok !!!
Na konci prázdnin jsme se sešli při muzikoterapii a společně jsme si zazpívali a zahráli na ne úplně tradiční nástroje :-) Jako vždy jsme si to užili a těšíme se na další hudební setkání.
Místo toho aby trávila čas u vody, přijela nám paní Sychrová se svoji dcerkou zpříjemnit horký den moravskými dvojzpěvy a lidovkami. My oběma moc děkujeme nejen za společné notování, ale hlavně za jejich srdečnost  !!!! :-)
Ani v létě nezahálíme a užíváme si s úsměvem každý den - vyrábíme, pečeme, hrajeme si a samozřejmě i s chutí odpočíváme :-)
V neděli 24. 6. jsme u nás v Domově zažili druhé Vánoce. :-) V rámci Ježíškových vnoučat, která jsou nyní zaměřená na dobrovolnictví, se nám přihlásila paní Jana Sychrová a přijela k nám s úžasným hudebním vystoupením. Zahrála nám skladby klasické hudby, ale zazněly i písně lidové, které si naši obyvatelé s chutí zazpívali. Vystoupení bylo plné elánu a radosti a my za to paní Sychrové moc děkujeme !!! :-)
U nás v Domově je prostě pohoda! Ať děláme, co děláme, prostě nás to baví !  A že toho děláme opravdu hodně, .......... Pokoukejte :-)
Nádherné pojetí pohádky Lotrando a Zubejda jsme měli možnost shlédnout díky dětem ze ZŠ České Libchavy. Představení se jim opravdu moc povedlo a my se už teď těšíme na jejich další divadelní počin :-)
Jako již tradičně nás před koncem školního roku navštívily děti ze ZUŠ Ústí nad Orlicí, které pod vedením paní učitelky Šejnohové pilně cvičí hru na klavír. Svým připraveným pásmem nám zpříjemnily odpoledne a my jim za to moc děkujeme. :-)
Ve čtvrtek 7. června jsme vyrazili na výlet. Naším cílem byla malebná restaurace Vyhlídka nedaleko Vamberka. Autobus jsme naplnili do posledního místečka a všichni účastníci výletu se usnesli, že to stálo opravdu za to. Počasí nám přálo, výhled byl opravdu skvostný a pohodu, kterou jsme si užívali by nám mohl leckdo závidět. :-)
Díky gymnaziálnímu pěveckému sboru Vox coloris jsme se vrátili do doby Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Zazněly písně jako Život je jen náhoda nebo Nebo na zemi a my jsme si je se studenty všichni s chutí zazpívali. Studentům Gymnázia Ústí nad Orlicí pod vedením paní učitelky Lenky Barvínkové děkujeme za krásné vystoupení. 
Zahradní terapie patří u nás v Domově k těm nejoblíbenějším, a tak jsme neponechali nic náhodě. Mobilní zahrádky prošly řádnou rekonstrukcí, nakoupili jsme krásné květiny a bylinky, všechno s láskou zasadili a teď se kocháme, jak všechno pod naší laskavou péčí kvete :-) Na naše zahrádky je prostě radost pohledět! 
Na pozvání Zlatého klíčku přijely do Ústí děti z dětského pěveckého sboru MUZIKA z Ostravy Poruby. Ve svém nabitém programu si našly čas i na vystoupení u nás v Domově a byla to nádhera !!!! Děkujeme :-)
Ve čtvrtek 26. dubna se u nás v Domově zastavil rej čarodějnic. Sice předčasně, zato v plné síle. Čarodějnice nám předvedly čarodějnický tanec a my jsme se skvěle bavili a pochutnávali jsme si na občerstvení, které jsme si dopoledne s láskou připravili.
Smetánka lékařská - dar přírody, který má ,již dle svého názvu, léčivé účinky. I my jsme se rozhodli posílit si imunitu, nasbírali jsme potřebné množství pampelišek, uvařili jsme si med a těšíme se, jak si osladíme společně strávené chvíle. 
Ve středu 25. dubna jsme měli možnost přesvědčit se o síle tance. Zavítal k nám taneční mistr pan Dr. Petr Veleta. Akce byla opravdu úžasná. Více Vám jistě napoví úsměvy na tvářích obyvatel.
"Čertovy obrázky " získávají u nás v Domově na stále větší popularitě, proto jsme uspořádali Karetní klub, ve kterém mohli naši obyvatelé porovnat své síly. Akce měla velký úspěch a na jejím konci byli všichni výherci. 
I když máme nepřeberné množství společenských aktivit u nás v Domově, snažíme se vyrážet za kulturou i mimo areál Domova. Senior kino patří k těm, které mají vždy početné zastoupení. 
V pátek 6. dubna k nám do Domova zavítala mezi našimi obyvateli velmi oblíbená hudební skupina Viola. Zazněly staré české písničky, které všichni dobře známe. Atmosféra byla moc prima, ke skupině se brzy téměř všichni se zpěvem přidali a páteční odpoledne jsme strávili s úsměvem na rtech.
V úterý 20. března se u nás v Domově uskutečnil tradiční Domovský ples, tentokráte SELSKÝ. Pantáta s panímámou přivítali všechny přítomné, vedle početného zastoupení hospodářských zvířat si zábavu užily i zástupkyně z JZD Hoštice. Atmosféra byla jako vždy parádní a všichni jsme si ples užili.
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku