V úterý 5.12. i k nám do Domova zavítala Mikulášská družina. Ačkoliv se čerti opravdu snažili získat nějakou dušičku do pekla, Mikuláš usoudil, že zaznamenané hříchy v Knize hříchů sice jsou, ale jde o mírné prohřešky, které se letos vyřeší zatím domluvou. Takže anděl mohl svým balíčkem obdarovat všechny obyvatele a čerti odešli s nepořízenou.
V pondělí 27. 11. jsme přivítali přicházející advent a za milého vystoupení těch nejmenších zpěváčků z pěveckého souboru ZUŠ Ústí nad Orlicí pod vedením paní učitelky Lipenské a v klavírním doprovodu paní učitelky Němcové jsme rozsvítili Domovský strom. Kdo chtěl, mohl si pochutnat na cukroví, škvarkových houstičkách a chlebu se škvarkovou pomazánkou. V rámci prodejní výstavy mohli návštěvníci zakoupením výrobků podpořit aktivizační činnosti v Domově. Všem moc děkujeme za přátelskou a pohodovou atmosféru :-)
Ve středu 8. 11. jsme ve spolupráci s pracovnicemi DM Drogerie Markt uspořádali Holčičí dýchánek. Pracovnice drogerie k nám přišly ve svém volném čase a dopřály našim obyvatelkám takové to "holčičí hýčkání" :-) česání, lakování, malování a v neposlední řadě profi focení (zveřejněné fotografie jsou však zatím naše, amatérské :-). Na své si však přišli i pánové. Jaká u nás byla atmosféra, posuďte sami :-) Pracovnicím drogerie DM děkujeme za příjemně strávený čas.
Asi jako většina zahrádkářů, i my musíme naše zahrádky připravit na zimu. Jak můžete vidět, práce s hlínou má obrovský terapeutický účinek a dokáže vykouzlit úsměv na rtech, obzvlášť, když ještě sluníčko dokazuje svoji sílu. Nezapomínáme ani protahování končetin. Držíme se hesla: Ve zdravém těle, zdravý duch! :-)
Na pátého října připadá Mezinárodní den úsměvu, proto i u nás v Domově jsme přivítali den s úsměvem. Od samého rána naši zaměstnanci rozdávali úsměvy na všechny strany. V odpoledních hodinách jsme pak uspořádali Usměvavou kavárničku. Napekli jsme smajlíky, do úsměvu jsme oblékli i jednohubky a pustili se do víru vtipů, veselých scének a životních příběhů. I přesto, že má úsměv své jedno místo v kalendáři, snažíme se ho udržet si každý den, protože ,,Člověk, který se směje, je jako baterka, která se nabíjí." Miroslav Horníček
Na čtvrtek 21. září připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Proto jsme u nás v Domově uspořádali besedu o této nemoci, ale také o vývoji služby Domova se zvláštním režimem, jejíž byl náš Domov průkopníkem v okrese. Po přednášce bylo možné prohlédnout si prostory, ve kterých se služba DZR poskytuje. Posluchači byli také seznámeni s Poradnou, která poskytuje potřebné sociální, zdravotní a právní informace v souvislosti s onemocněním Alzheimerovou chorobou. Poradnu můžete využít v pravidelných termínech uvedených na našich webových stránkách nebo po telefonické domluvě - Mgr. Eva Plívová, tel.:734 793 446
S nástupem sychravého počasí jsme byli nuceni převážnou většinu našich aktivit přesunout do vnitřních prostor Domova. Přesto nezahálíme. Koukněte, co všechno stíháme :-)
Jak se zdá, babí léto letos asi nedorazí. Zahráli jsme si tedy poslední "člobrdo", zazimovali muškáty a jsme připraveni na přicházející podzim.
První školní den jsme přivítali nejen s aktovkou na zádech, ale především s úsměvem na rtech :-)
Na oslavu svých narozenin nás pozval pan Kunc. Nálada byla výborná, všichni jsme se parádně bavili. Panu Kuncovi a jeho rodině děkujeme za krásně prožité odpoledne.
Když nás honí mlsná, můžeme teď kdykoliv vyrazit do nově otevřené nedaleké cukrárny. Zákusky tam mají opravdu skvostné :-)
Prohlídka Domova s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí paní Mgr. Janou Hanzlíkovou.
Stále nám chutná, stále si užíváme každý den :-)
Vyrazili jsme na pivčo a bramboráčky a moc jsme si to užili. :-) pro velký úspěch akci zopakujeme v úterý 20. června
Ve čtvrtek 01. června jsme uspořádali společné posezení u ohně. Počasí nám opravdu přálo, sluníčko hřálo, zábava byla díky panu Slavíkovi opravdu výborná, chuť pivča a špekáčků byla více než lahodná :-)  ZKRÁTKA JSME SI TO MOC UŽILI :-)
Na konci května již bylo možné personálně zajistit i nepravidelné aktivity, a tak jsme moc rádi přivítali děti z pěveckého sboru Zlatý klíček a o pár dní později i děti ze ZŠ Třebovská, které přišly v doprovodu nejen členek ČČK, ale také místostarosty pana Jiřího Preclíka.  Všem účinkujícím děkujeme za příjemně strávené společné chvíle. :-)
Že si i motýli již říkají o příchod jara, se na vlastní kůži přesvědčila jedna naše obyvatelka. kterou si motýl spletl s květinou :-). Proto chystáme mobilní zahrádky, aby květin bylo dostatek a lahodily nejen motýlům, ale i našim očím. :-)
Ač to tak venku nevypadá, máme tu jaro. A mezi nejoblíbenější jarní činnosti patří bez pochyby péče o zahrádku. Ani my proto nezahálíme a s radostí dopřáváme půdě jarní očistu :-)
Ve středu 23. března jsme uspořádali tradiční domovský ples, tentokrát Královský. Na ples dorazili šašci, princezny, princové, dvorní dámy, kuchaři a rytíři. Právo prvního tance patřilo královskému páru a poté mohla zábava začít - jedlo se a pilo, tančilo a veselilo, .... Zábava byla opravdu skvostná, a když jsme neprotančili troje střevíce, moc jsme si to užili :-)
Ve středu 15. března k nám do Domova zavítal pan Veleta a u mnohých z dam vykouzlil svým šarmem úsměv na tváři a předvedl nám, že žádné zdravotní omezení není tanci na obtíž. Moc jsme si to užili.
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku