Na čtvrtek 21. září připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Proto jsme u nás v Domově uspořádali besedu o této nemoci, ale také o vývoji služby Domova se zvláštním režimem, jejíž byl náš Domov průkopníkem v okrese. Po přednášce bylo možné prohlédnout si prostory, ve kterých se služba DZR poskytuje. Posluchači byli také seznámeni s Poradnou, která poskytuje potřebné sociální, zdravotní a právní informace v souvislosti s onemocněním Alzheimerovou chorobou. Poradnu můžete využít v pravidelných termínech uvedených na našich webových stránkách nebo po telefonické domluvě - Mgr. Eva Plívová, tel.:734 793 446
S nástupem sychravého počasí jsme byli nuceni převážnou většinu našich aktivit přesunout do vnitřních prostor Domova. Přesto nezahálíme. Koukněte, co všechno stíháme :-)
Jak se zdá, babí léto letos asi nedorazí. Zahráli jsme si tedy poslední "člobrdo", zazimovali muškáty a jsme připraveni na přicházející podzim.
První školní den jsme přivítali nejen s aktovkou na zádech, ale především s úsměvem na rtech :-)
Na oslavu svých narozenin nás pozval pan Kunc. Nálada byla výborná, všichni jsme se parádně bavili. Panu Kuncovi a jeho rodině děkujeme za krásně prožité odpoledne.
Když nás honí mlsná, můžeme teď kdykoliv vyrazit do nově otevřené nedaleké cukrárny. Zákusky tam mají opravdu skvostné :-)
Prohlídka Domova s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí paní Mgr. Janou Hanzlíkovou.
Stále nám chutná, stále si užíváme každý den :-)
Vyrazili jsme na pivčo a bramboráčky a moc jsme si to užili. :-) pro velký úspěch akci zopakujeme v úterý 20. června
Ve čtvrtek 01. června jsme uspořádali společné posezení u ohně. Počasí nám opravdu přálo, sluníčko hřálo, zábava byla díky panu Slavíkovi opravdu výborná, chuť pivča a špekáčků byla více než lahodná :-)  ZKRÁTKA JSME SI TO MOC UŽILI :-)
Na konci května již bylo možné personálně zajistit i nepravidelné aktivity, a tak jsme moc rádi přivítali děti z pěveckého sboru Zlatý klíček a o pár dní později i děti ze ZŠ Třebovská, které přišly v doprovodu nejen členek ČČK, ale také místostarosty pana Jiřího Preclíka.  Všem účinkujícím děkujeme za příjemně strávené společné chvíle. :-)
Že si i motýli již říkají o příchod jara, se na vlastní kůži přesvědčila jedna naše obyvatelka. kterou si motýl spletl s květinou :-). Proto chystáme mobilní zahrádky, aby květin bylo dostatek a lahodily nejen motýlům, ale i našim očím. :-)
Ač to tak venku nevypadá, máme tu jaro. A mezi nejoblíbenější jarní činnosti patří bez pochyby péče o zahrádku. Ani my proto nezahálíme a s radostí dopřáváme půdě jarní očistu :-)
Ve středu 23. března jsme uspořádali tradiční domovský ples, tentokrát Královský. Na ples dorazili šašci, princezny, princové, dvorní dámy, kuchaři a rytíři. Právo prvního tance patřilo královskému páru a poté mohla zábava začít - jedlo se a pilo, tančilo a veselilo, .... Zábava byla opravdu skvostná, a když jsme neprotančili troje střevíce, moc jsme si to užili :-)
Ve středu 15. března k nám do Domova zavítal pan Veleta a u mnohých z dam vykouzlil svým šarmem úsměv na tváři a předvedl nám, že žádné zdravotní omezení není tanci na obtíž. Moc jsme si to užili.
Ve čtvrtek 2. března proběhla v Domově premiéra hry Mrazík. Tuto hru domovský divadelní spolek Radost nacvičoval téměř půl roku a výsledek stál opravdu za to. :-) http://oik.cz/2017/03/premiera-pohadky-mrazik-v-podani-divadelniho-spolku-radost/
I letos se osmý březen konal v Domově ve znamení květin. Pan ředitel navštívil všechny obyvatelky a ke Dni žen předal alespoň drobnou kytičku.
Již tradičně náš Domov navštívil masopustní rej masek a všem obyvatelům přinesl hlavně radost a u mnohých vykouzlil úsměv na tváři. :-)
I u nás v Domově se těšíme z masopustního období - napekli jsme téměř 1.000 koláčků a následně jsme si společně pochutnali na zabíjačkových dobrotách :-)
V pondělí 6. února k nám zavítala paní Lucie Králová ze společnosti REJA spol. s.r.o. a při své přednášce nás seznámila nejen se správným používáním naslouchadel, ale i s potřebnou péčí o ně, o různých typech a některým obyvatelům zajistila základní servis přímo v Domově. Za přínosné informace a ochotu děkujeme.
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku