Dárky jsou zabalené, vánočky napečené, cukroví voní celým Domovem, .... Vánoce můžou začít. Napekli jsme téměř 200 mini vánoček, naše šikovné kuchařky provoněly celý Domov svým výborným cukrovím a uspořádali jsme si Kavárničku, na které jsme si připomněli vánoční zvyky, pouštěli jsme lodičky a rozkrajovali jablíčka. Dárky od Ježíškových vnoučat jsou připravené a čekají, až budou dělat radost svým majitelům. Všem Ježíškovým vnoučatům (a že jich nebylo málo) moc děkujeme, že našim obyvatelům splnili vše, co si přáli.  Mějte všichni krásné a pokojné Vánoce!
Svým excelentním vystoupením završili studenti gymnázia se svým pěveckým souborem Vox coloris pod vedením paní učitelky Lenky Barvínkové náš domovský advent. Jejich vystoupení nenechalo žádné oko suché, společně jsme si pak zazpívali vánoční koledy. Na závěr nám paní učitelka předala dárek (invalidní vozík), jehož zakoupením se pedagogický sbor Gymnázia Ústí nad Orlicí stal Ježíškovým (ale vlastně i naším) vnoučetem :-) Moc děkujeme!!!!
Také dorazily děti ze ZŠ Hylváty v doprovodu pana místostarosty Jiřího Preclíka a členek ČČK, také nadějní klavíristé ze ZUŠ Ústí nad Orlicí pod vedením paní učitelky Šejnohové a zavítaly k nám také děti z nedaleké MŠ a ZŠ Dlouhá Třebová. Čas trávenými s vystupujícími si náramně užíváme a moc za to děkujeme.
Už od 11. prosince se u nás v Domově vánočně ladíme. Především díky dětem a jejich pedagogům z různých místních i okolních škol. Potěšit nás přišly děti ze Speciální školy Ústí nad Orlicí, předškoláci z MŠ Na Výsluní a o krásný pěvecký zážitek se s námi podělila děvčata ze "zdravky". Všem za zpříjemnění atmosféry moc děkujeme.
Minulý týden jsme se přesvědčili o krásné myšlence Ježíškových vnoučat. Přáním jedné naší obyvatelky bylo sehnat držák na žolíkové karty, protože jich tolik najednou už neudrží. Jenže chlapi z Velkých Opatovic a Kunštátu šli ještě dál - nejenže zajistili vytoužený držák, ale osobně jej přijeli v houfném počtu předat a mnoha našim obyvatelům zpříjemnili odpoledne nejen hrou nazývanou Taroky, ale i přátelským povídáním. Moc za to děkujeme.
V úterý 5.12. i k nám do Domova zavítala Mikulášská družina. Ačkoliv se čerti opravdu snažili získat nějakou dušičku do pekla, Mikuláš usoudil, že zaznamenané hříchy v Knize hříchů sice jsou, ale jde o mírné prohřešky, které se letos vyřeší zatím domluvou. Takže anděl mohl svým balíčkem obdarovat všechny obyvatele a čerti odešli s nepořízenou.
V pondělí 27. 11. jsme přivítali přicházející advent a za milého vystoupení těch nejmenších zpěváčků z pěveckého souboru ZUŠ Ústí nad Orlicí pod vedením paní učitelky Lipenské a v klavírním doprovodu paní učitelky Němcové jsme rozsvítili Domovský strom. Kdo chtěl, mohl si pochutnat na cukroví, škvarkových houstičkách a chlebu se škvarkovou pomazánkou. V rámci prodejní výstavy mohli návštěvníci zakoupením výrobků podpořit aktivizační činnosti v Domově. Všem moc děkujeme za přátelskou a pohodovou atmosféru :-)
Ve středu 8. 11. jsme ve spolupráci s pracovnicemi DM Drogerie Markt uspořádali Holčičí dýchánek. Pracovnice drogerie k nám přišly ve svém volném čase a dopřály našim obyvatelkám takové to "holčičí hýčkání" :-) česání, lakování, malování a v neposlední řadě profi focení (zveřejněné fotografie jsou však zatím naše, amatérské :-). Na své si však přišli i pánové. Jaká u nás byla atmosféra, posuďte sami :-) Pracovnicím drogerie DM děkujeme za příjemně strávený čas.
Asi jako většina zahrádkářů, i my musíme naše zahrádky připravit na zimu. Jak můžete vidět, práce s hlínou má obrovský terapeutický účinek a dokáže vykouzlit úsměv na rtech, obzvlášť, když ještě sluníčko dokazuje svoji sílu. Nezapomínáme ani protahování končetin. Držíme se hesla: Ve zdravém těle, zdravý duch! :-)
Na pátého října připadá Mezinárodní den úsměvu, proto i u nás v Domově jsme přivítali den s úsměvem. Od samého rána naši zaměstnanci rozdávali úsměvy na všechny strany. V odpoledních hodinách jsme pak uspořádali Usměvavou kavárničku. Napekli jsme smajlíky, do úsměvu jsme oblékli i jednohubky a pustili se do víru vtipů, veselých scének a životních příběhů. I přesto, že má úsměv své jedno místo v kalendáři, snažíme se ho udržet si každý den, protože ,,Člověk, který se směje, je jako baterka, která se nabíjí." Miroslav Horníček
Na čtvrtek 21. září připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Proto jsme u nás v Domově uspořádali besedu o této nemoci, ale také o vývoji služby Domova se zvláštním režimem, jejíž byl náš Domov průkopníkem v okrese. Po přednášce bylo možné prohlédnout si prostory, ve kterých se služba DZR poskytuje. Posluchači byli také seznámeni s Poradnou, která poskytuje potřebné sociální, zdravotní a právní informace v souvislosti s onemocněním Alzheimerovou chorobou. Poradnu můžete využít v pravidelných termínech uvedených na našich webových stránkách nebo po telefonické domluvě - Mgr. Eva Plívová, tel.:734 793 446
S nástupem sychravého počasí jsme byli nuceni převážnou většinu našich aktivit přesunout do vnitřních prostor Domova. Přesto nezahálíme. Koukněte, co všechno stíháme :-)
Jak se zdá, babí léto letos asi nedorazí. Zahráli jsme si tedy poslední "člobrdo", zazimovali muškáty a jsme připraveni na přicházející podzim.
První školní den jsme přivítali nejen s aktovkou na zádech, ale především s úsměvem na rtech :-)
Na oslavu svých narozenin nás pozval pan Kunc. Nálada byla výborná, všichni jsme se parádně bavili. Panu Kuncovi a jeho rodině děkujeme za krásně prožité odpoledne.
Když nás honí mlsná, můžeme teď kdykoliv vyrazit do nově otevřené nedaleké cukrárny. Zákusky tam mají opravdu skvostné :-)
Prohlídka Domova s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí paní Mgr. Janou Hanzlíkovou.
Stále nám chutná, stále si užíváme každý den :-)
Vyrazili jsme na pivčo a bramboráčky a moc jsme si to užili. :-) pro velký úspěch akci zopakujeme v úterý 20. června
Ve čtvrtek 01. června jsme uspořádali společné posezení u ohně. Počasí nám opravdu přálo, sluníčko hřálo, zábava byla díky panu Slavíkovi opravdu výborná, chuť pivča a špekáčků byla více než lahodná :-)  ZKRÁTKA JSME SI TO MOC UŽILI :-)
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku