Snažíme se aktivně využívat každou volnou chvilku, proto i pobyt na čerstvém vzduchu si dokážeme zpříjemnit, dnes například "kuželkovým utkáním". :-)

 

 • 001
 • 004
 • 008
 • 012
 • 014
 • 018
 • 021
 • 022Kouzlo Vánoc nespočívá pouze v rozdávání dárků, ale mělo by být především o přátelství, pohodě, vzájemném setkávání a radosti. A ta u nás během celého adventu opravdu byla. Přinášely nám ji především děti z různých školských zařízení. Jako první k nám zavítali předškoláčci z MŠ Na Výsluní, následovaly je děti ze Speciální školy Ústí nad Orlicí. V doprovodu členek ČČK k nám zavítaly i děti ze ZŠ Hylváty. Cestu si k nám našly i děti ZŠ Dolní Libchavy. Na společné Vánoční kavárničce jsme si pak pochutnali na cukroví, které jsme napekli během aktivizačních činností, ale i na tom, které nám donesly členky ČČK. Všem vystupujícím patří velký dík. A to především za to, že nám pomáhají stárnout s radostí :-)
Tím, že jsme rozsvítili domovský strom u nás advent nekončí. U nás v Domově nezahálíme - pečeme cukroví, zdobíme stromečky a, ........... (ne)bojíme se čertů :-) 
I když foukal studený vítr, sněhové vločky, které se na nás snášely, přinesly opravdu vánoční nostalgii a zachumlaní v dekách jsme si akci opravdu užili. :-)
V DOMOVĚ DŮCHODCŮ MŮŽE DÍKY SPOLKU SPOUSTI REHABILITOVAT I VEŘEJNOST Domov důchodců vybudoval před hlavním vchodem do Domova venkovní rehabilitační stanoviště pro seniory. Osazení stanoviště rehabilitačními prvky bylo umožněno zčásti z daru společnosti RWE, zčásti z daru věnovaného Spolkem pro organické Ústí (www.spousti.cz). V trávníku u vchodu do budovy byla na betonovou plochu instalována lavička s rotopedem a přístroj na procvičování kloubů horních končetin. Oba stroje byly na objednávku vyrobeny ve Španělsku a jsou přímo určeny k rehabilitaci seniorů a osob se zdravotním postižením. Obyvatelé Domova toto rehabilitační stanoviště rádi využívají, a protože je umístěno na neoploceném pozemku, nabízíme je k využití i široké veřejnosti. Domov důchodců je součástí města, patří k městu – proto je jeho prostor otevřený vzájemnému setkávání obyvatel města a obyvatel Domova. Děkujeme účastníkům festivalu Jeden svět, kteří hlasovali pro náš projekt rehabilitačního stanoviště, děkujeme Spolku pro organické Ústí i společnosti RWE.
S příchodem podzimu jsme si uspořádali Dýňovou Kavárničku, na kterou jsme si vyrobili stylovou výzdobu. Dýně byly opravdu jako právě utržené ze zahrádky. Připravili jsme si i výborné pohoštění a zábava mohla začít. Pěkně jsme si popovídali, zazpívali a připili na zdraví.
Vskutku netradiční zážitek si pro nás připravil pan Petr Veleta, který nám představil terapii tancem jako aktivizačně-rehabilitační program. Kdo měl chuť, ten tančil. A překážkou nebyly ani invalidní vozíky. Pan Veleta vykouzlil na všech tvářích nefalšovaný úsměv a všem přítomným zajistil opravdu hluboký zážitek. Děkujeme.
Ve středu 7. září se v našem Domově uskutečnily jubilejní 10. sportovní hry. A byly opravdu vydařené - sluníčko hřálo, párky voněly a fronty u jednotlivých stanovišť dávaly znát, že je o hry z řad obyvatel opravdu zájem. Celým odpolednem nás provázela skvělá atmosféra, o kterou se mimo jiné postarali dobrovolní vystupující pan Pavel Abraham a Pavlik Kulich se svým žonglérským umem. Děkujeme.
Spojit příjemné s užitečným je vždycky prima - doplnit chuť pivča o chuť bramboráčků je prostě báječná kombinace :-)
Čtvrtek 1. září jsme využili k tomu, abychom se společně s obyvateli vrátili alespoň na chvíli zpět do školních let. Celý den jsme si společně všichni řádně užili. :-)
Pitný režim by se měl dodržovat, obzvlášť v teplém létě. Když se nám ale omrzí čaje a minerálky, je čas vyrazit na "točený" :-)
Péče o mobilní zahrádky patří u našich obyvatel k velmi oblíbeným činnostem. Jak se nám tato péče daří, můžete posoudit sami. :-)
Ve čtvrtek 23. června k nám zavítala taneční country skupina Alabama. Během více jak hodinového vystoupení jsme měli možnost shlédnout průřez různými country styly a bylo se opravdu na co dívat. Všem tanečníkům za jejich vystoupení a ochotu mnohokrát děkujeme. 
Léto, teplo, pohoda, ......... co víc si přát? :-)
Ve čtvrtek 16. června jsme si vyjeli na výlet. Naším cílem byly tentokrát Pastviny. Počasí nám přálo, a to, že jsme se měli opravdu náramně, o tom svědčí pořízené fotografie.
V úterý 14. června vystoupily v Domově děti ze Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Předvedly nám své dovednosti napříč uměním - hrály na různé hudební nástroje, zpívaly, hrály divadlo, .... Všem dětem moc děkujeme za radost, kterou k nám přinášejí a těšíme se zase brzy na viděnou. :-)
Ve čtvrtek 9. června jsme si uspořádali Kavárničku u ohně. Počasí nám opravdu přálo, nebylo ani moc horko, ani zima, a tak jsme si venkovní posezení u praskajícího ohně s vůní opékaných párků opravdu náležitě užili. :-)
Snažíme se aktivně využívat každou volnou chvilku, proto i pobyt na čerstvém vzduchu si dokážeme zpříjemnit, dnes například "kuželkovým utkáním". :-)
V pondělí 6. 6. 2016 proběhla slavnostní instalace plastiky Vážka na fontánu jezírka Domova důchodců v Ústí nad Orlicí. Autorem plastiky je umělecký kovář František Antonín Bečka. Pozinkovaná a patinovaná plastika nahrazuje původní měděnou plastiku, která byla před několika lety ze stejného místa ukradena.
Měli jsme se opravdu báječně :-)
Krásné kostýmy, rekvizity, dobová hudba, ....... prostě atmosféra 14. století
 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku