AlzheimerFest v Itálii

 

Našemu Domovu fandí i v Itálii

Ve dnech 1. - 3. 9. 2017 proběhl v italském městě Gavirate u jezera Lago di Varese historicky první AlzheimerFest - festival sociálních služeb pro osoby s demencí, nazvaný AlzheimerFest. Zahraničním hostem festivalu byl Domov důchodců Ústí nad Orlicí, který se v rámci festivalu aktivně prezentoval.

Jednou z aktivit festivalu bylo promítání dokumentárního filmu o našem Domově, který připravil tým italských filmařů. Promítání filmu předcházela osobní prezentace Domova přímo v kině a krátká diskuze s řediteli italskými zařízení sociálních služeb. Film měl velký úspěch, kolegyně se vrátily s množstvím navázaných kontaktů a řadou nápadů pro vzájemnou česko-italskou spolupráci.

AlzheimerFest v Gavirate probíhal v celém městečku, na ulicích, v parcích, městských budovách i na břehu jezera. Účastníkům byl k dispozici festivalový vláček, který zajišťoval spojení mezi jednotlivými stanovišti. Od rána až do pozdních nočních hodin se konala amatérská představení, umělecká vystoupení i neformální aktivity jak pod širým nebem, tak v divadle, kině, restauracích. Festivalu se zúčastnilo odhadem několik tisíc lidí z celé Itálie.

Jsme moc rádi, za úžasnou zkušenost, kterou nám účast na festivalu přinesla. Odvážíme si pocit hrdosti na svoji práci, na službu, kterou v orlickoústeckém Domově poskytujeme a která snese i mezinárodní srovnání. Určitě bychom chtěli v zahájených rozhovorech o spolupráci pokračovat a navázat skutečný oboustranný přenos zkušeností a dobré praxe. Bylo velmi příjemné vidět, že náš Domov má co nabídnout a italští odborníci se o náš způsob práce zajímají.

Italští filmaři budou v natáčení dobré praxe Domova důchodců Ústí nad Orlicí pokračovat i ve zbývající části roku 2017. Hlavní dokument se v roce 2019 zúčastní soutěží dokumentárních filmů v rámci Evropské unie, zbývající materiál poslouží k propagaci Domova.

Účast Domova na festivalu včetně letenek a ubytování uhradili italští sponzoři. Děkujeme!

Co je u nás nového?

 • Bližší informace o službě?
  Mgr. Eva Plívová
  vedoucí sociálního úseku
  734 793 446
  Mgr. Dana Matoušková, DiS.
  sociální pracovnice
  603 566 767
  Volejte ve všední den
  od 8 do 16 hodin
  Pracovnice hodiny

Zřizovatel

DDUO na Facebooku